Cabaret Balam

Photo06_2 copy.jpg

Kabaree on mind võlunud juba aastaid. Dramaatiliselt efektsete hetkede loomine väljendab müstilisust nii laval kui ka fotol.

Scan 14 copy.jpg

Minu esimene kokkupuude kabareega oli pea kümne aasta eest kui sõbranna kaudu Viru hotelli restorani Merineitsi Starlight Cabaret trupi show'd nägin. Istusin viimases lauas aga olin terve õhtu täiesti lummatud. Mulle oleks justkui peale viskunud õhuline boa, millega keerlesin sädelevas õhus. Numbrid olid lavale kaunilt ja vaheldusrikkalt sätitud, valgus toetas dramaatilisust, tantsijad ainult naeratasidki ja lauljad liikusid samuti liuglevalt samal ajal lustlikke lugusid esitades. Kabaree-etenduse lõppedes ei suutnud ma endiselt kogetut uskuda. Show oli kaunis ja liuglev ja sädelev ja igakülgselt nauditav.

Scan 13.jpg
Scan 12.jpg

Pärast kabareeõhtut mõtlesin, et kui ma vaid kunagi saaksin samal laval tantsida. Unistused aga kipuvad täituma kui neisse uskuda. Mõned aastad hiljem läksin auditionile ja nii tantsingi siiani kabarees.

4.jpg
2.jpg

Mida aga kabaree tähendab?

Kabaree tuleb prantsusekeelsest sõnast cabaret - tavern, kõrts. Kabaree on alguse saanud Pariisi kohvikukontserditest, kus algselt oli improviseeritud meelelahutus ning hiljem kandis õhtut laul ja tants. 19. sajandi lõpul ja 20. sajandi algusest võtsid põhirõhu endale jutustava sisuga laulud rääkides päevasündmustest.

Eestis on kasutusel olnud ka termin “varietee”. Avan peagi ka selle teema!

Aitäh Jörgen Paabu, Ira ja Kätlin Haak.

Kategooria 1BalamComment